KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15835057
nr 1583 5057
Evald Björnberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 58x69cm, yttermått inklusive ram: 71x81cm
Kondition: färbortfall
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:32:06
Evald Björnberg
Läs mer om Evald Björnberg